פרטי התקשרות

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

בית אבות סיעודי בנאות המושבה (מרכז רפואי גריאטרי)

בית אבות סיעודי בנאות המושבה
בית אבות סיעודי בנאות המושבה

מציאת מסגרת הולמת להורים המבוגרים היא החובה שלנו כלפי ההורים שלנו (או במקרים אחרים, כלפי בן משפחה מבוגר), וגם הזכות שלנו. אם כרגע אתם מצויים לפני ההחלטה הזאת, הכתבה הבאה היא בשבילכם

אנשים רבים בישראל כבר מכירים את המצב הזה: הבריאות של ההורה המבוגר כבר אינה כפי שהייתה, וכל יום טומן בחובו עוד הידרדרות. התנועה כבר אינה חופשית כבעבר וההורה מתקשה בהליכה, אפילו קצרה. אולי גם הצלילות אינה כתמול שלשום, וההורה מוצא עצמו שוכח דברים שפעם היו טריוויאליים לחלוטין.

כאמור, לפעמים ההידרדרות של ההורה המבוגר היא הדרגתית ונמשכת שנים עד שהיא חוצה קו שאותו אתם מגדירים כקו אדום. במקרים אחרים, מדובר במצב פתאומי שאחריו הבריאות כבר לא תהיה כשהייתה, למשל לאחר התקף לב, נפילה, שבץ או אירוע רפואי משמעותי אחר.

בכל מקרה, על דבר אחד אין עוררין. אי אפשר להמשיך לאפשר למצב להישאר ככה. יש להעניק להורה המבוגר מסגרת שתטפל בו באופן קבוע ומסביב לשעון. יש לדאוג להורה לבית אבות סיעודי, בו יהיו ערוכים ומוכנים למצבו הרפואי ויידעו בדיוק כיצד להתמודד איתו.

בית אבות סיעודי: הבית החדש של ההורים שלכם

מרכז גריאטרי, כפי שאתם ודאי יודעים, הוא המקום שיבטיח שההורים שלכם יזכו לטיפול הכי נאמן ואיכותי, בכל רגע נתון.
בנוגע להגדרה אגב, אנשים רבים נוטים להשתמש במונחים מקבילים כגון: בתי אבות, בתי אבות סיעודיים בעוד חלקם מדייק יותר ומכנה אותם מר"ג –  מרכזים רפואיים גריאטריים.
מר"ג (מרכז רפואי גריאטרי) למעשה כולל רצף טיפולי של מחלקות כרוניות (מחלקות אשפוז סיעודיים, תשושי נפש) ומחלקות אקוטיות (מחלקות לסיעוד מורכב, שיקום ומונשמים כרוניים).

במידה והורינו הגיעו לשלב הזה, בו הם זקוקים למעטפת טיפולית, נרצה להגן עליהם מפני מצבים רפואיים כמו התקף לב, שבץ או נפילה מצבים אשר עשויים להשאירם חסרי אונים ולבדם במשך שעות, ללא יכולת להזעיק עזרה.
לא עוד קשיים בתנועה בבית שאינו ערוך לאדם סיעודי. לא עוד צרכים יומיומיים שאינם נענים (אדם שיאכיל את ההורה, יקלח אותו, ילווה אותו לשירותים וכן הלאה). מרכז גריאטרי רפואי הינו מקום שמבטיח את כל הטיפולים ההכרחיים להורה המבוגר, בשיא המקצועיות והרגישות, 24 שעות ביממה.

באחת הנקודות היפות בנס ציונה, לא הרחק מפארק ירוק ומטופח, תמצאו בית אבות סיעודי שמתאים בדיוק לצרכים של ההורים שלכם. ראשית כל, הוא מאפשר להוריכם להישאר קרובים לבית, להישאר לא הרחק מהקהילה. זה לא עניין של מה בכך, בעבור הורים מבוגרים שהתרגלו לאותה הסביבה במשך שנים רבות, ולא מעוניינים בשינויים מרחיקי לכת עכשיו. נאות המושבה נהנית מיתרון נוסף, והוא קרבה לשני בתי חולים (קפלן ברחובות ואסף הרופא בצריפין), עניין קריטי במיוחד בגילאים מבוגרים.

נאות המושבה הינו בית אבות סיעודי ומרכז בוטיקי, מה שמאפשר לכל מטופל לקבל את מלוא תשומת הלב ולא להיות "עוד" מטופל. שלוש המחלקות שמציע מרכז גריאטרי זה, הינן מחלקה סיעודית, מחלקה לקשישים תשושי נפש ומחלקה לטיפול סיעודי מורכב. לכל מטופל ומטופל נשמח להעניק את הטיפול ההולם ולהתאים למחלקה הנכונה על פי מצבו הבריאותי.

המרכז הרפואי-גריאטרי נאות המושבה מצויד בכל התשתיות שיבטיחו להורים המבוגרים את איכות החיים הגבוהה ביותר, בדיוק כפי שמגיע להם, החל ממיזוג אוויר, דרך מקלחת צמודה, ועד אמצעי בטיחות כגון לחצן מצוקה.

לכל אלה מתווספים במרכז גריאטרי זה גם מטבח מוקפד הנמצא בהשגחת דיאטנית, מכוני פיזיותרפיה, שמהווים עניין הכרחי ביותר בהליך השיקום לאוכלוסייה המבוגרת, פארק ירוק ומטופח שמזמין את המטופל ובני משפחתו לשעות של הנאה ומנוחה באוויר הפתוח, וכמובן מגוון פעילויות העשרה מהנות (כולל מסיבות, אפילו!).

החשוב מכל – הגורם האנושי. בנאות המושבה תמצאו את הצוות המקצועי ביותר, אשר ישמח להעניק להורים המבוגרים שלכם את הכל, כדי שיהיו מרוצים וירגישו טוב ונוח ככל האפשר. הצוות נבחר בקפידה על פי ההסמכות, הניסיון והכלים המקצועיים שיש ברשותו, אך לא פחות חשוב, על פי מידת הסבלנות והשירותיות שלו. כל אחד ואחד מאנשי הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם ולרשות ההורים שלכם, על מנת להעניק לו את הטוב ביותר ולהקשיב לו.

בקיצור, אתם וההורים שלכם בידיים הכי טובות שאפשר

מובן לנו כי ההחלטה להעביר את ההורים לבית אבות סיעודי אינה קלה. מדובר בשינוי משמעותי שמשנה את המרקם המשפחתי כולו. העיתוי גם הוא מזמן אתגרים, בדיוק בתקופה בה רבים מעדיפים את הבית והנוחות שלהם, לפתע יש צורך לגבש הרגלים חדשים, סדר יום חדש ולהכיר פרצופים חדשים.

ועדיין, בשבילנו במרכז גריאטרי נאות המושבה, זה חלק מהתפקיד ואנחנו עושים זאת באהבה וסבלנות אין קץ. בשבילנו זוהי שליחות, לא פחות ולא יותר. אנחנו נעשה מעל ומעבר כדי להקל את המעבר, לגרום גם לכם וגם להורים שלכם להרגיש בידיים הכי טובות שאפשר, ולדאוג לכל פרט, פשוט כדי שאתם לא תצטרכו לדאוג.

בסופו של דבר, בימינו, כאשר תוחלת החיים עולה, כך גם מתארך משך הזמן בו אנחנו נמצאים במצב סיעודי או זקוקים לעזרה. זה מובן לחלוטין, ואנחנו עושים את הכל, אבל הכל, כדי להפוך את התקופה הזאת הרחק מהבית לנעימה, חווייתית, ואם אפשר אז גם מלמדת ומעשירה. ההורים ייהנו מהטיפול הטוב ביותר שתוכלו לתת בעבורם, ועל הדרך, אם אפשר, מוזמנים גם להכיר תחביבים חדשים וחברים חדשים.

Facebook