פרטי התקשרות

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

סיעוד וסיעוד מורכב

שירותי סיעוד

שירותי סיעוד
שירותי סיעוד

כל אדם המוגדר במצב סיעודי, נזקק לשירותי סיעוד המוצעים לו באמצעות מסגרות טיפוליות שונות. ההגדרה למצב סיעודי נקבעת ברוב המקרים באמצעות מבחן תלות הידוע בשם ADL, המשמש כאמצעי הרשמי של המוסד לביטוח לאומי לצורך כך.

מבחן זה, הנועד לצורך קביעת מצב סיעודי המצריך קבלת שירותים מסוג זה, נועד לבחון את יכולות התפקוד העצמאיות של הנבדק, וזאת בהתאם ליכולותיו לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות כגון: אכילה ושתייה, קימה ושכיבה, הלבשה, רחצה, ניידות בכוחות עצמו ושליטה בסוגרים.

במקרים בהם שתיים או שלוש מיכולות התפקוד הנ"ל אינן יכולות להתבצע על ידי הנבדק באופן עצמאי, הוא יוגדר כחולה במצב סיעוד ויזדקק לשירותי סיעוד הנקבעים בהתאם לרמת תפקודו, גילו הכרונולוגי ומצבו הבריאותי הכללי.

מיהו מטופל סיעודי?

מטופל מוגדר כסיעודי, כאשר מתקיימים שני התנאים הבאים:

א. שמצב בריאותu ותפקודu ירוד כתוצאה ממחלה כרונית, או מליקוי קבוע גופני, או מנטלי, והם סובלים מבעיות רפואיות הדורשות מעקב רפואי מיומן בעל אופי רפואי לתקופה ממושכת.
ב. מתקיים בו אחד או יותר מהמצבים להלן:

  1. הוא מרותק למיטה או לכיסא גלגלים.
  2. אין לו שליטה על סוגרים.
  3. הוא מתהלך בקושי רב עקב פתולוגיה או סיבוכי מחלות".
    נוהל רוחב 0.2.1 של האגף לגריאטריה- משרד הבריאות.

חשוב לציין שאף על פי שמרבית המטופלים הסיעודיים הינם מקרב האוכלוסייה הבוגרת (בני ובנות הגיל השלישי), מצב סיעודי המצריך קבלת שירותים אלה במסגרת טיפול סיעודי, יכול להתרחש גם בקרב אוכלוסיות צעירות יותר וזאת בהתאם לרמת התפקוד העצמאי שלהם. כמו כן, ישנם לא מעט מצבים בהם חולה סיעודי מוגדר במצב סיעודי מורכב. מקרים אלו מתקיימים כאשר חולה סיעודי סובל ממחלות שונות וממצבים רפואיים מורכבים.

מהם שירותי סיעוד במסגרת טיפול סיעודי?

אופי והיקף שירותי הסיעוד מוענקים לכל חולה המוגדר במצב סיעוד בהתאם למצבו התפקודי והבריאותי כאחד. המסגרות הטיפוליות בהן ניתנים שירותי סיעוד כוללים בין היתר: מרכזים סיעודיים, בתי אבות, מחלקות גריאטריה בבתי החולים ובאמצעות טיפול סיעודי בביתו של החולה. במקרים בהם החולה נדרש לקבלת שירותי סיעוד במסגרת טיפול סיעודי, שירותי הסיעוד כוללים בין היתר:

  • מתן עזרה חלקית ו/או מלאה לצורך ביצוע פעולות ADL שהן פעולות יומיומיות בסיסיות
  • מתן טיפול תרופתי בהתאם למצבו הבריאותי של החולה
  • מתן טיפול מניעתי המיועד לצרכי שימור ושיפור יכולותיו התפקודיות של המטופל

בקרב מטופלים סיעודיים שלהם רמת תפקוד המאפשרת ביצוע חלקי של מספר פעולות יומיומיות בסיסיות, ניתן גם טיפול באמצעות מסגרות חברתיות שונות שמטרתן לתמוך בהליך הטיפולי ולאפשר לחולה לקחת חלק בפעילויות חברתיות, תרבות ופנאי. כמו כן, חולים סיעודיים שמצבם הגופני/בריאותי/מנטאלי מתדרדר, נדרשים לקבלת שירותי סיעוד באמצעות מסגרות טיפוליות שונות המותאמות למצבם, לרבות שיקום גריאטרי, טיפול סיעודי מורכב, שיקום אורתופדי ועוד. שירותים אלה ניתנים לחולה במסגרת טיפול סיעודי המשלב בתוכו מעקב רפואי, מאפשרים מעקב אחר מצבו היומיומי של המטופל.

מחלקה סיעודית ברשת "גולדנקייר"

המחלקה נמנית עם החטיבות הסיעודיות המקצועיות והאיכותיות ביותר בישראל. המטופלים בחטיבה זוכים לטיפול מקצועי, איכותי הניתן על ידי צוות מיומן ומסור.

הצוות בבית החולים הסיעודי כולל רופאים, אחיות, מטפלים, עובדים סוציאליים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטנים, אנשי משק ותחזוקה, הדואגים למלא את כל צרכים של המטופלים, בהתחשב ביכולתם, רצונותיהם ובשיתוף פעולה מלא עם המשפחה.

בית חולים סיעודי

בשונה מבתי אבות סיעודיים רגילים, המחלקה הסיעודית של GoldenCare פועלת כבית חולים סיעודי במטרה למלא הצורך של האוכלוסייה המטופלת באמצעות טיפול מקצועי ומסור כל שעות היממה, כל ימות השנה באווירה ביתית, עם שירותי מלונאות מלאים במטרה לשפר ולהנעים את שהותם במחלקה.

מעבר לצרכים הקיימים המטופלים זוכים לשלל פעילויות תרבות ופנאי, בתנאים סביבתיים מעולים, בחללים ציבוריים מרהיבים, מרווחים מאובזרים ונוחים.
מחלקה סיעודית נועדה לטפל בחולים המוגבלים בתפקודם ופועלת ברישיון משרד הבריאות ומפוקחת על ידו.

השירותים הניתנים בחטיבה הסיעודית

עזרה חלקית/ מלאה בביצוע פעולות ADL (פעילות יום יום), טיפול מקצועי ומסור בכל שעות היממה, טיפול תרופתי כולל טיפול תוך ורידי, טיפול מניעתי תוך מאמץ לשמר ולשפר את היכולת התפקודית של המטופל ופעילות תרבות ופנאי.

קיים מענה רפואי זמין כל שעות היממה ויכול לתת מענה כאשר מצבו של המטופל מתדרדר מבחינה פיזית ותפקודית. בנוסף, במידת הצורך, ישנה אפשרות להעביר את המטופל בתוך בית החולים לחטיבה אחרת, כגון: שיקום, בה ניתן לקבל טיפולים ועזרה של שיקום אורתופדי, שיקום גריאטרי או סיעוד מורכב.

במרכזים הסיעודיים של רשת גולדן קיר, המטופלים זוכים לשלל פעילויות תרבות והעשרה, בתנאים סביבתיים מעולים, בחללים ציבוריים מרווחים, נעימים, נוחים ומאובזרים היטב.

 מחלקה סיעודית ברשת גולדנקייר פועלות בכל סניפיה

בית חולים סיעודי בנס ציונה. ובתי אבות סיעודיים במרכז, הפועלים כבית חולים סיעודי בתל אביב ובסניף החדש בנצרת.

ברשת קיימות שש מחלקות סיעודיות הכוללות סיעוד וסיעוד מורכב:
3 מחלקות ב- גולדנקייר "התיכון" – בתל אביב ועוד 3 מחלקות ב- גולדנקייר "המושבה" – בנס ציונה.