פרטי התקשרות

דוא"ל

info@gcare.co.il

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

בית חולים שיקומי

מחלקת שיקום אורטופדי

חטיבת השיקום האורטופדי ברשת "גולדן קייר" הינה אחת מחטיבות השיקום האיכותיות, המפותחות והמקצועיות בישראל. לרשות המאושפזים קיים צוות מומחים רב מקצועי מיומן, מסור ואדיב, המשתף פעולה עם המטופל ומשפחתו, כדי לשפר ולמצות את יכולתו התפקודית והקוגניטיבית. ציוד ומכשור חדישים ותנאי אשפוז מעולים מאפשרים ביצוע הליכי שיקומים אורטופדיים מורכבים בסביבה טיפולית חמה ומתחשבת.

חוק ביטוח בריאות ממלכתי הכיר בזכות החולה שתפקודו נפגע לקבל טיפול שיקום אורתופדי, לכן כלל את הטיפול בסל השירותים הניתנים על ידי הקופות החולים.

מטופל "שיקומי" הוגדר כמטופל הזקוק לטיפול "… לחזרה מלאה או חלקית לתפקוד, כתוצאה ממחלות המלוות בירידה תפקודית כגון:

– אירוע מוחי ופגיעות נוירולוגיות

– שברים ובעיות אורתופדיות אחרות, כמו קטיעות, החלפת מפרקים ועוד (כולל חולים עם איסור דריכה)

– דלקות פרקים עם הפרעות תפקודיות

– חולה לאחר מחלה קשה וממושכת (Severe Deconditioning)

 

נוהל רוחב 0.2.1 של האגף לגריאטריה – משרד הבריאות.
תהליך שיקום אורתופדי באשפוז נמשך בין שבועיים לשלושה חודשים, וזאת בהתאם לסוג הפגיעה, והתקדמות בתהליך השיקום. גולדן קייר מפעילה בית חולים שיקומי לרווחת מטופליה.

כמו כן, קיימת שלוחה נוספת בסניף המושבה בנס ציונה.

בחטיבה השיקומית "גולדן קייר" החולים זוכים לטיפול הניתן על ידי צוות רב מקצועי הכולל רופא, אחות, מטפלים, עובדים סוציאלים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, דיאטניות וקלינאיות תקשורת. צוות מחלקת השיקום ממוקד על מנת למצות את היכולת התפקודית של המטופלים בעזרת טיפולים פרטניים בתחומים: שיקום גריאטרי, שיקום אורטופדי ושיקום השפה במכון ריפוי בדיבור. מעבר לטיפולים הפרטניים נערכים גם טיפולים קבוצתיים במחלקות האשפוז ובמכונים מרווחים המצוידים בציוד חדיש ומתקדם.

במסגרת השיקום ולקראת השחרור מתבצעת הערכה תפקודית וקוגניטיבית, ניתנות המלצות בהתאם לצורך להמשך טיפול בקהילה והפניית לגורמים מסייעים, כגון: ביטוח לאומי, שירות הרווחה בקהילה, חברות סיעוד המספקות מטפלות, השגת רישיון לעובד זר, הפניות לחברות ביטוח, המלצות לשינוי דיור, המשך טיפולי שיקום בתחום האורטופדיה ועוד. כמו כן נפנה את המטופלים המתאימים להשמה לחטיבות המתאימות, בהתאם לתפקודם: תשושים, סיעודיים, תשושי נפש וסיעוד מורכב (דרך משרד הבריאות וקופות החולים, חטיבת תשושים באופן פרטי).

כל מגוון החטיבות הנ"ל קיים ברשת "גולדן קייר" ומספק שירות רפואי וסיעודי בסטנדרטים מקצועיים גבוהים כולל הסעדה, ניקיון ותחזוקה.

הסטנדרטים המקצועיים של מחלקת השיקום האורטופדי שלנו כוללים:

1. הנגשת מידע למטופל ולבני משפחתו – מתן מידע עדכני, מובן ונגיש בכל שלבי הטיפול, באופן יזום על ידי אנשי הצוות ובהתאם לרצון המטופל ובן משפחתו
2. מקצוענות – אנשי הצוות בחטיבה מחויבים למתן טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר
3. העצמת המטופל – שיתוף המטופל ומשפחתו, הבטחת מעורבותם בתהליך הטיפול בשקיפות ובהלימה לצרכיו, רצונו ותרבותו
4. יחס אישי – הצוות המטפל נוהג במטופל בכבוד, בהגינות ובאדיבות, מתוך התחשבות מירבית בצרכיו
5. תנאים סביבתיים – שמירה על סביבה טיפולית נקייה, נעימה ומתחשבת
6. בטיחות הטיפול – עבודה על פי נהלים מקצועיים וקידום בטיחות בטיפול
7. רצף טיפולי – מתקיים תיאום ורצף טיפולי בין כל המטפלים המקצועיים בסקטורים השונים, כולל שיתוף פעולה במעבר בין החטיבות האשפוז השונות והקהילה

חטיבות השיקום על כל מחלקותיהן לרבות שיקום אורטופדי ומכוני שיקום המציעים טיפולים לא רק למשתכנים במחלקות השיקומיות פועלים בשני סניפי הרשת:
סניף "התיכון" – בית אבות בתל אביב וסניף "המושבה" – בית אבות בנס ציונה

מחלקת שיקום אורטופדי בסניף התיכון נמצאת במיקום מרהיב עם נוף המשקיף לים, הממוקם קרוב למרכזים רפואיים "איכילוב" ו"וולפסון".

כמו כן, סניף המושבה המפעיל גם הוא בית חולים שיקומי בנס ציונה, ממוקם גם הוא אל מול נופים קסומים וריאות ירוקות המשרות רוגע ותהליך שיקום אורתופדי נח למטופלים במחקלות השיקום בסניף.

חטיבות השיקום ב"גולדן קייר" לרבות שיקום אורתופדי, פועלות ברישיון ופיקוח של משרד הבריאות.

סגירת תפריט