פרטי התקשרות

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

שיקום גוף למבוגרים

תוחלת החיים המתארכת מביאה אתה הרבה אפשרויות ליהנות מהחיים גם בגיל מבוגר, אולם מטבע הדברים, מחלות הזקנה שאי אפשר כמעט לעכב אותן מעיבות על ההנאה. יש לא מעט בעיות שאפשר לנסות למנוע או להאט מראש על ידי תחזוקה נאותה של הגוף, כמו פעילות גופנית לשמירה על מאסת העצמות או טיפולים סדירים בשיניים כדי לשמור עליהן ועל החניכיים, טיפולי אנטי אייג'ינג למיניהם לעור ובכלל ועוד הרבה פעולות שאפשר לעשות כחלק משיקום הגוף אצל קשישים, במיוחד כאשר מדובר במערכות הגוף הפנימיות. אם מוסיפים לכך את העובדה שקשישים רבים נהנים גם מרמת חיים משופרת שמאפשרת להם ליהנות מטיפולי שיקום הגוף, ברור למה הם גם פונים יותר מאשר בעבר לקבל אותם ולשפר את איכות חייהם.

המגבלות הטבעיות בעת שיקום הגוף בגיל השלישי

יש להדגיש כי למרות הרצון הטוב והתקדמות הטכנולוגית, יש פעולות שיקום הגוף לגיל השלישי שכבר אינן אפשריות, לעומת פעולות שיקום הגוף שהן אפשריות בכל גיל בכפוף למצבו הבריאותי. במקרים כמו עצמות שבירות או שחיקה של סחוסים, לדוגמה, בגלל פעילות טבעית של הגוף המידרדרת עם השנים, לא תמיד יש מה לעשות. אפשר לעשות התעמלות מונעת בריחת סידן או לעבור טיפולים אורתופדיים משקמים ופיזיותרפיה כדי ללמוד להפעיל את הגוף, אבל יש דברים שאי אפשר להחזיר. אולם החדשות הטובות הן שבעוד שספק אם נוכל לחדש ולהחליף כל חלק ואיבר בגוף שמצבם מושפע מדלדול הנגרם בגלל הגיל, אנחנו יכולים לעשות רבות למען שיקום של איברים וחלקי גוף כמו הפה והלסת.

שיקום הפה בגיל השלישי הוא אפשרי

רפואת השיניים התקדמה מאוד בשנים האחרונות, כך שטכנולוגיות מתקדמות מאפשרות לעבוד על שיקום הפה כמעט בכל גיל. אחת הבעיות הידועות ברפואת שיניים היא תחזוקת הפה הלקויה ונתונים טבעיים ביתיים שמונעים מאנשים רבים להגיע לגיל מבוגר עם כל השיניים הטבעיות בפיהם. היום אנחנו יכולים להגיע למצבים של השתלת שיניים חסרות או פגומות בכל גיל, כאשר המובילים בביקוש לטיפולים האלה הם בדרך כלל בני חמישים ומעלה, מסיבות כמו הזנחה שגרמה לדלדול העצם בחניכיים ולדלקות חוזרות שערערו את אחיזת השן במקומה, גנטיקה בעייתית שאינה מותירה הרבה שיניים בפה ועוד תאונות ובעיות נוספות.

כיצד עוד אפשר לשקם את הפה בגיל מבוגר?

היום יש חלופות מעולות בהרבה ואין גם צורך לחכות לגיל השלישי כדי להשתמש בהן. בעיית ההשתלות בפה בגיל מבוגר מוכרת בגלל מצב החניכיים והעצם שבה אמורים להשתיל את הכתר, כמו התפוררות העצם בגלל מחלות וגנטיקה. במקרה כזה יש לבדוק גם אפשרות של השתלת עצם לפני השתלת שיניים, ובכל מקרה אפשר למצוא חלופות טובות ויצירתיות שמאפשרות לקשישים להשתמש בשיניים שלהם במקום לסבול ממחסור בשיניים ומשימוש לקוי בלסתות כמובן שהשתלות אלה גם משקמות את מראה הלסת ואת הפנים והן מוסיפות עוד לביטחון העצמי של הקשיש לאחר מעשה.

Facebook