פרטי התקשרות

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

מכון שיקום גריאטרי – התאמה מלאה לצורכי המטופל

כל אחד מאיתנו יגיע בשלב כזה או אחר בחייו לגיל השלישי, אך הגעה לגיל הזקנה עלולה להיתפס כבשורה רעה בקרב רבים, וזאת בשל העובדה שבדרך כלל כאשר אנו מתבגרים גופנו נוטה להישחק. השחיקה מתבטאת לרוב בירידה בתפקוד המוטורי, ירידה בזכרון, בעיות בשמיעה, דלדול במסת העצם ועוד.

השחיקות והבעיות שהוזכרו בפסקה שלעיל אמנם נשמעות לא ממש משמחות, אך חשוב לדעת שיש כיום פתרון כמעט לכל בעיה, ואם אתם או אחד מקרובכם הגיע לגיל השחיקה או הזקנה, אין סיבה להתמודד עם התופעות הללו לבד בבית.

 

מהו שיקום גריאטרי?

 

"גריאטריה" הינו תחום העוסק במכלול ההיבטים הבריאותיים הקשורים לקשישים וחקר המחלות המלוות את תהליך ההזדקנות. מרכז גריאטרי, בשונה ממרכזי רפואה אחרים, עוסק בצרכים המיוחדים של אנשים מבוגרים. גוף אדם זקן שונה מבחינה פיזיולוגית מגוף אדם בוגר, זאת היות ובמהלך ההזדקנות תפקוד מערכות הגוף האדם מתחיל לרדת, דבר שגורם להתפתחות של מחלות שונות ומצריך שיקום גריאטרי ותמיכה סיעודית קבועה. אנשים מבוגרים המגיעים למרכז שיקום גריאטרי סובלים לרוב ממחלות כרוניות רבות, ביניהן איבוד שמיעה וראייה, דבר שיכול לגרום לדיכאון, בידוד חברתי ותלות באנשים אחרים. בנוסף, הקשיש עלול לפתח בעיות בהבחנה במתרחש סביבו וקושי לעקוב אחרי הוראות הרופא. אי לכך, בני הדור השלישי המגיעים למצבים פיזיים ותפקודיים קשים, מתקשים להתנהל לבדם והם מגיעים למרכז גריאטרי ולמחלקות סיעודיות בהן הם זוכים לטיפול ותשומת לב מיוחדת בהתאם למצבם. מצב סיעודי הוא מצב שבו המבוגר כבר לא יכול לדאוג לעצמו. בתי אבות סיעודיים מעניקים למבוגרים טיפול מלא, הן בהיבט הרפואי, הן בהיבט הנפשי והן בהיבט החברתי.

 

הטיפול הגריאטרי הוא טיפול רב מקצועי, המשלב מספר תחומים המיועדים לתמיכה וסיוע לגיל השלישי ולרוב כולל מספר מחלקות תומכות בתחומים: סיעוד וסיעוד מורכב, פיזיותרפיה, מכון ריפוי בעיסוק, מכון ריפוי בדיבור, פסיכולוגיה ועבודה סוציאלית (טיפול רגשי-חברתי). אין ספק שאדם בן הגיל השלישי עבר דרך ארוכה בחייו, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. במרכז גריאטרי הוא זוכה להשגחה וטיפול המותאמים לצרכיו האישיים וליכולות תפקודו באופן עצמאי. השיקום הגריאטרי מספק למטופליו שירותים ייחודיים, תוך יחס אישי וסבלנות.

 

הדברים שחשוב לבדוק בטרם בוחרים מרכז שיקום גריאטרי

 

קיימים הרבה מרכזי שיקום גריאטריים, ואם הגעתם לרגע שבו אתם צריכים לקבל את ההחלטה עבור הוריכם כדאי מאוד שתבדקו מראש את כל הפרמטרים החשובים כדי להעניק להוריכם אלו שגידלו אתכם וטיפלו בכם כל השנים את הטיפול הכי טוב, מסור וחם שיש.

לפני שבוחרים מרכז שיקום, חשוב קודם כל להתייעץ עם ילדים להורים שגרים או גרו בעבר בבית האבות הספציפי שבו אתם מעוניינים לשכן את הוריכם. הקרבה של בית האבות למקום מגוריכם חשובה גם היא, שכן ככל שמרכז השיקום הגריאטרי יהיה קרוב יותר אליכם כך תוכלו לבקר יותר את הוריכם. מעבר לכך, איכותו המקצועית של הצוות הרפואי חשובה מאוד גם היא ורצוי לבדוק מראש כמה מטפלים יש בכל משמרת ומה רמת היחס האישי שכל דייר מקבל.

כמו כן, כדאי לבחון את המקום גם בהיבט היגיינה ואוכל. מעבר לזה, חלק מהחולים הגריאטריים כן יכולים לקיים פעילויות חברתיות כלשהן ועל כן מומלץ מאוד גם לבדוק האם מתקיימות פעילויות חברתיות ואם כן כל כמה זמן ולמי.

כדאי לברר כמה חולים יש בכל חדר ומהי הזמינות של הרופאים בכל מחלקה. חשוב מאוד גם לבדוק אם יש פסיכולוג או עובד סוציאלי ולוודא מראש שגם ההורה שלכם יזכה לקבל מהם טיפול קבוע.

 

חשוב שתבחרו מרכז שיקום שרואה עין בעין כמותכם, הפועל למתן שירות איכותי ובטיחותי למטופלים שלו על ידי צוות רב-תחומי עם ניסיון ארוך שנים, המנהל את הטיפול הרפואי, התפקודי והנפשי של המטופל בראייה הוליסטית ושלמה. הקפידו כי הטיפול יתייחס לצרכים המידיים, הכרוניים והפוטנציאליים של קרוב משפחתכם, לסביבתו הקבועה בקהילה ולמשאביו הסוציאליים. אל תוותרו על מקום שיענה על מירב הקריטריונים שקבעתם לעצמכם מבעוד מועד כחשובים. התאמה מלאה או כמעט מלאה בין צורכי המטופל לראייה וגישתו של המרכז הטיפולי היא קריטית להצלחת הטיפול ולשיקום מהיר.

 

מצב גריאטרי הוא מצב שדורש המון טיפול, יחס, השגחה, חום ואהבה וכדי שההורים שלכם יזכו לקבל לפחות חלק ממה שהם נתנו לכם לאורך השנים, חשוב מאוד שתבחרו עבורם מרכז שיקום גריאטרי ברמה גבוהה ובאווירה נעימה, מכילה ועוטפת – אחרי הכל הבריאות היא הדבר הכי חשוב שיש, ולכן במצבים שכאלו מומלץ מאוד לקבל טיפול שיקומי במקום הכי טוב, מקצועי, איכותי ונעים שיש.

 

בשורה התחתונה, ההורים שלכם הם הדבר הכי יקר לכם, הם אלו שהעניקו לכם את מלוא היחס, החום והאהבה במשך שנים ומגיע הרגע שבו אתם צריכים להעניק חזרה. בחירה נכונה של מרכז שיקום גריאטרי תעשה את ההבדל בין החלמה מהירה וקלה לבין סאגה ארוכה ומייאשת עד מאוד, לכם ולהם במיוחד.

Facebook