פרטי התקשרות

דוא"ל

info@gcare.co.il

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

מכון ריפוי בעיסוק

מכון ריפוי בעיסוק

מכון ריפוי בעיסוק פועל כחלק משירותי הבריאות הטיפוליים הניתנים במרכז רפואי נס ציונה –  "המושבה". מטרת הטיפול היא השגת עצמאות מרבית ומיטבית של המטופל, בתחומי הפעילות והעיסוק השונים בסביבת חייו. כל זאת, על פי סטנדרטים והנחיות משרד הבריאות.

חשוב לדעת על מכון ריפוי בעיסוק:

– ריפוי בעיסוק הינו מקצוע שיקומי-טיפולי, אשר מטרתו לאפשר השתתפות מרבית בתפקודי היומיום.

– לכל מטופל אשר מתקבל למחלקה כלשהי, מתבצעת הערכה תפקודית, מוטורית, תחושתית וקוגניטיבית, ובהתאם לכך נקבעת תכנית טיפול במכון ריפוי בעיסוק.

– ריפוי בעיסוק עובד בשילוב עם שאר מקצועות הפרה-רפואיים, כאשר הם משלימים זה את זה ועובדים בשילוב, על מנת להוביל את המטופלים לרמת תפקוד גבוהה יותר.

– ריפוי בעיסוק עוסק בשיפור/שימור יכולות קוגניטיביות, שיפור/שימור תפקוד ידיים וטווחי תנועה, שמירה על מילוי זמן פנוי (משמש לשמירה גם על יכולות קוגניטיביות ותפקודיות) ושיפור/שימור

יכולות תפקוד ADL. כמו כן, בעת צורך, בניית סדים וכריות לידיים.

– בריפוי בעיסוק יושם דגש על תפקוד, למשל – תרגול לבוש, סיוע בהתאמת אביזרי אכילה, תרגול בישול ועוד. יתר על כן, ריפוי בעיסוק מטפל בפן הקוגניטיבי

(התמצאות, תהליכי חשיבה, זיכרון ועוד).

– צוות הטיפולי במכון ריפוי בעיסוק מתכנן ומקיים פעילויות פרטניות, קבוצתיות, יצירה, חוג בישול, חגיגת ימי הולדת, חגיגת חגים, פעילויות נגינה, חוג בע"ח, פעילויות מתנדבים ועוד.

– לכל מחלקה מדריכת תעסוקה, אשר נמצאת במחלקה במהלך שעות הבוקר. צוות מדריכות התעסוקה מציע למטופלים מגוון הפעלות פרטניות וקבוצתיות, כגון אקטואליה, קבוצת התעמלות, שירה בציבור ובינגו – הכל בסיוע של הצוות המסור והמיומן שלנו.

הריפוי בעיסוק מתבצעת התאמה של התעסוקה לאופיו של כל מטופל.

– למרפאה בעיסוק הסמכות להמליץ על התאמת דיור, כגון חדר מקלחת ופתח דלתות ומעברים. כמו כן, התאמת אביזרי עזר לתפקוד בהתאם לצורכי המטופל: כף נעליים, גורב גרביים, אביזרי עזר

וכד'. כל מטופל ובני משפחתו מקבלים המלצות לקראת השחרור, על מנת להתאים את ביתו של המטופל לבטיחות, עצמאות ומניעת נפילות.

מנהלת היחידה: הגב' חגית אליהו
המכונים לריפוי בעיסוק:
טלפון: 4922*
מיקום המכון: קומה 2
שעות פעילות: ימים א'- ה'