פרטי התקשרות

דוא"ל

info@gcare.co.il

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

מהו בית אבות סיעודי מורכב?

מצב סיעודי מורכב מוגדר במקרים בהם המטופל סובל ממחלה אחת או כמה מחלות המציבות אותו בסיכון בריאותי גבוהה תמידי. מטופל במצב כזה זקוק לטיפול רפואי מסביב לשעון יחד עם השגחה וסיוע בביצוע פעולות בסיסיות כמו רחצה, הלבשה, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים. בחלק מהמקרים על מטופל סיעודי מורכב להיות מחובר למכשירי הנשמה או האכלה המאפשרים למערכות גופו להמשיך לתפקד. ההחלטה כי על המטופל לשהות במחלקת סיעודי מורכב ניתנת על ידי רופא.

מהי מסגרת דיור מוגן סיעודי מורכב

בית חולים סיעודי מורכב מיועד למבוגרים וחולים שאובחנו במחלת סרטן, מחלות ריאות, מחלות כליות, מחלת האיידס. מטופלים סיעודיים הזקוקים לעירוי קבוע, דיאליזה, האכלה באמצעות זונדה, יטופלו גם כן במחלקת סיעודי מורכב. אופי ההשגחה והטיפול האינטנסיבי להם זקוק מטופל סיעודי מורכב אינם מאפשרים שהייה בבית אבות רגיל ואינם מאפשרים טיפול ביתי עם מטפל פרטי. הטיפול ניתן במסגרת מחלקות מיוחדות עם אבזור מתאים, ציוד רפואי והשגחה רפואית מסביב לשעון.

מחלקת סיעודי מורכב אינה מיועדת לקשישים עצמאיים. הקשישים המטופלים במחלקה נמצאים תחת השגחה 24 שעות ביממה. הצוות המקצועי מספק מסגרת תומכת ובטוחה לכל הצרכים הפיזיים, הנפשיים והרפואיים. כך יוכל הקשיש לקבל את התנאים הטובים ביותר על אף מצבו הסיעודי. נציין כי מצב סיעודי מורכב אינו בהכרח מעיד גם על מצב נפשי. הצוות המקצועי מכיר היטב את הקושי הרגשי עמו מתמודדים הקשיש ובני משפחתו לאור המצב.

מחלקות של סיעודי מורכב נפתחו בבתי הדיור המוגן מתוך מטרה לתת מענה לקשישים בני המקום שהפכו סיעודיים ולקשישים המבקשים לקבל תנאי מגורים של בית דיור מוגן. בית אבות סיעודי מורכב מציע אלטרנטיבה למקרים בהם נחוץ בית חולים סיעודי מורכב. אם שני בני זוג מעוניינים להתקבל אל בית דיור מוגן בעוד אחד מהם עצמאי והשני זקוק לטיפול סיעודי מורכב, המחלקה מאפשרת להם להמשיך להתגורר יחד באותו המקום.

השירות במחלקת סיעודי מורכב

הייחודיות של מחלקת סיעודי מורכב היא האפשרות לקבל טיפול מותאם אישית לכל קשיש. הצוות במחלקה מתפקד כצוות רפואי לכל דבר המבצע טיפולי דיאליזה, עירויים, טיפול במשככי כאבים, טיפול בזונדה ועוד. המחלקה מיועדת גם לקשישים הזקוקים למכונת הנשמה וקשישים הסובלים מפצעי לחץ דרגה 3 ומעלה. הטיפול ניתן באינטנסיביות 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, המחלקה כוללת את כל המכשור הרפואי הדרוש ופועלת במידת הצורך כיחידת טיפול נמרץ.

קיימת הפרדה בין מחלקת סיעודי מורכב בביתי הדיור המוגן לבין שאר המחלקות. אך במידת הצורך, מטופלים מתוך המחלקות הרגילות של הדיור המוגן יועברו אל מחלקת סיעודי מורכב על מנת לקבל טיפול. קשישים מתוך מחלקת סיעודי מורכב יוכלו להשתתף בפעילויות החברתיות בבית הדיור המוגן בהתאם למצבם.

מימון הטיפול

קופות החולים הן הגוף האחראי למימון של טיפול סיעודי מורכב. הן מספקות הפניות אל בית חולים סיעודי מורכב במידת הצורך. למימון ההוצאות ניתן יהיה להפעיל פוליסות ביטוח סיעודי פרטי באחת מחברות הביטוח או במסגרת הביטוח המשלים בקופת החולים. במקרים בהם המשפחה אינה מעוניינת במוסדות אותם מציעה קופת החולים בתי דיור מוגן פרטיים המפעילים מחלקת סיעודי מורכב הם הפתרון. טיפול ביתי בקשיש במצב סיעודי מורכב אינו מתאפשר עקב הצורך בטיפול רפואי צמוד.

Share on facebook
Facebook
סגירת תפריט