פרטי התקשרות

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

כאבי פרקים – לא חייבים לחיות עם זה

כאבי פרקים
כאבי פרקים

מרגישים לפעמים שקשה לכם לבצע תנועתיות באזורים שונים בגוף? מרגישים שמשהו קורה אבל אתם לא מצליחים להצביע בדיוק על הבעיה? כאבי פרקים הם אלו שתמיד גורמים לנו לחוש בתנועתיות חלקית. למשל: אם אנחנו מעוניינים להזיז את הרגליים, קיים מפרק שמחבר בין הירך והשוק ובזכותו אתם מצליחים להזיז את הרגליים בצורה מושלמת. אבל מה קורה שהתזוזה נעצרת? שמשהו פשוט לא מתקדם כמו שאתם רגילים. תכירו את כאבי פרקים, אלו שמתפתחים במהלך החיים והגוף לא מסוגל לעצור אותם בזמן. אנחנו נוטים להעמיס על הגוף שלנו פעולות מסוימות שהוא לא מסוגל להכיל – למרות שהמפרק בנוי יחסית בצורה יעילה וחזקה, עדיין יכולה להתבצע פגיעה ועל כן, חשוב לשים דגש על הפעולות השונות שאתם מבצעים לאורך החיים. בשביל שתוכלו לבצע פעולה נכונה עם המפרקים, עליכם לבצע פעילות קבועה, אפילו ספורטיבית מתונה ובכך לאפשר תנועה קלילה באזורים המפרקים.

מתי מרגישים כאבי פרקים?

המפרקים בנויים ממבנים אוטונומיים מורכבים כשפגם קטן אחד עלול והוביל לשיבוש בפעילות התקינה שלכם ולגרום, לצערכם, לכאב רב. הבעיה הנפוצה ביותר בכאבי מפרקים היא שחיקת הסחוס – מדובר בחלק שמכסה חלקים שונים במפרק ובעל חשיבות יתרה שמשתמשים בה לאורך זמן. אך ככל שהזמן עובר והשחיקה עולה, הוא נפגם ומתבלה וכתוצאה מכך, התפקוד השוטף פשוט משתבש. תופעה זו נוכחת לרוב אצל אנשים מבוגרים יותר, אלו שביצעו הרבה פעולות קבועות כך שהסחוס הספיק כבר להישחק. בנוסף אליהם, מצטרפים גם הספורטאים שנוטים להפעיל את הסחוס ולהפעיל עליו עומס רב בזמן הפעילות.

בנוסף לבעיית הסחוס המוכרת, ישנם כאבי מפרקים גם ברקמות הרכות. ניתן למצוא אותן סביב המפרק, דבר שעלול להוביל לשינוי בתפקוד הכללי של המפרק. בעיה זו שמתגלה כאשר מדובר באנשים שמבצעים פעילות מסוימת לאורך זמן וכתוצאה מכן, נפגעים וחשים כאבי פרקים אדירים.

מה הם הגורמים ואיך מטפלים בבעיה?

כאמור, מדובר בתופעה שנוכחת אצל הרבה אנשים, הם סובלים ממנה לאורך השנים והכאב עלול להתרחש בגלל כל מיני פעילויות שונות שאנחנו מבצעים מקטנות. הכאב יכול להתפתח על רקע גורמים נוספים כמו: שחיקה, בעיה אוטונומית, דלקת וכדומה. כאבי פרקים הם תופעה נפוצה יחסית וגורמת לבעיות רבות בתזוזת המפרק. במקרים רבים אחרים, יכולים להיווצר במפרקים בליטות שונות שיוצרות לחץ על הרקמות וכתוצאה מכך מתפתחת דלקת. מלבד כאבי הפרקים השגרתיים שנובעים מפעולות שאנו מבצעים לאורך היום, קיימות רקמות גוף שנוטות אף להזדקן ולהוביל לניוון. הטיפול בכל אדם משתנה בהתאם לכאב ולרמה. חייבים לגשת לרופא מומחה שיאבחן אתכם באופן ספציפי ויתאים לכם טיפול. בשביל להקל בצורה מהירה על הכאבים, ניתן להשתמש בתרופות שונות שמאפשרות לכם הרגעה קלה. במקרים קשים יותר, יתנו לכם מרשמים נוספים לתרופות חזקות יותר. אם התפתחה אצלכם דלקת כתוצאה מכאבי פרקים, קיים טיפול מאסיבי יותר ועליכם להתייעץ עם רופא מתאים. כדאי מאוד לשים לב לכאבי הפרקים ולטפל בהם בזמן. במידה ותזניחו, התוצאה יכולה להיות בלתי הפוכה.

Facebook