פרטי התקשרות

דוא"ל

info@gcare.co.il

פנייתכם חשובה לנו, השאירו פרטי יצירת קשר ואנו נשמח לחזור אליכם

איך לבחור בית אבות?

לאור התארכות תוחלת החיים בשנים האחרונות מתעורר בזמן האחרון דיון ציבורי נרחב בנוגע לגופים נותני שירות לאוכלוסיית הגיל השלישי. הצפי הוא כי בשנים הקרובות תגדל באופן משמעותי אוכלוסיית גיל הזהב, ולכן יהיה צורך במבנים נוספים שייתנו מענים שונים לציבור שהולך וגדל עם הזמן. כך מתרחשת למשל הערכות מחודשת של בית אבות בנס ציונה ובתי אבות נוספים באזור המרכז, ששדרגו את המבנים הקיימים לקליטת דיירים נוספים, ועוד הוסיפו מחלקות ומיטות מתוך הבנה שיידרש מענה נוסף לאותם אנשים, והדבר עומד להתרחש ממש בקרוב.

מודל בתי האבות השתנה ללא היכר בשנים האחרונות, ויותר ויותר משפחות מוצאות את המקומות הללו כפתרון מצוין לבן משפחה. הסיבות לכך הן רבות:

 • בתי האבות מתחדשים ומצטיידים בציוד חדש, אומנם יש עוד דרך ארוכה, אבל בהחלט מדובר בחזות שונה של בתים, ששונה מאוד ממה שהכרנו בעבר.
 • בתי האבות נמצאים בהשגחה רפואית מלאה
 • בתי האבות נמצאים בפיקוח משרד הבריאות ולעיתים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה (יש לבקש ולראות אישור חידוש הרישיון מידי שנה)
 • הם נותנים מענה מדויק לצורכי הדייר, על פי אבחנה פיזית, רגשית ונפשית, במחלקות שונות.

עכשיו נותר לבני המשפחה לפתור דילמה אחרת והיא: איך לבחור בית אבות? האם לבחור בבית אבות קרוב לבית הילדים, למשל בית אבות בחדרה (כשהילדים גרים באזור חדרה), או להעדיף את הסביבה הנוחה לדייר ולבחור למשל בית אבות בנס ציונה, שעליו קיבלתם המלצה חמה.

האם לבחור בית אבות בנס ציונה או אולי בכפר סבא?

עניין המרחק בין מגורי הילדים לבין בית האבות הוא אחד השיקולים המרכזיים בבחירת בית אבות. אם למשל אתם מתגוררים בנס ציונה, ומצאתם בית אבות בנס ציונה העונה על צפיותכם –  אין כל בעיה. אבל מה קורה כאשר באזור המגורים של הילדים אין מענה של נוחות מתבקשת להורה?

אולי נראה שהתשובה ברורה וחד משמעית, אבל לאו דווקא. חשבו עד כמה חשובים זמני הביקור של הילדים בבית האבות, וכשבית האבות נמצא במרחק גדול מידי, למשל בית אבות בנס ציונה ומגורי הילדים בחיפה, מתעוררת בעיה טכנית משמעותית, שעשויה להשפיע על המורל של ההורה. ביום אחד הוא ירגיש מנותק מילדיו ומנכדיו, ולבטח תחושה שכזאת לא תתרום לבריאותו.

הכלל הוא שאם לא מוצאים בית אבות בעיר המגורים של הילדים, להתעקש ולמצוא אחר ברדיוס הגיוני, שיאפשר ביקורים גם במהלך השבוע.

על מה כדאי לשים דגש בבחירת בית אבות

בחרתם יחד עם ההורה בית אבות בנס ציונה או בכל מקום אחר, אבל רגע לפני שמטביעים חותם על הסכם הקליטה, כדאי לעשות בדיקה נוספת של המקום. יש לבדוק:

 • חידוש הפיקוח של משרד הבריאות או משרד העבודה והרווחה.
 • הצוות הרפואי – מי מרכיב את הצוות, ומהי הזמינות של כל אחד מנושאי התפקידים במהלך היום.
 • השגחה על נטילת תרופות – באיזה דרך היא נעשית.
 • שגרת ביקורים – כיצד היא מתבצעת.
 • מסגרת של טיפולים פרא-רפואיים, כמו; פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ועוד.
 • תפריט בחדר האוכל – מהו התפריט, והאם יש פיקוח של דיאטנית.
 • שגרת ניקיון ותחזוקה של המקום

לכן לא משנה אם בחרתם בית אבות בנס ציונה או בית אבות באזור רחובות, חשוב שתעמיקו במקום עצמו ובמרחק שנדרש מכם על מנת להגיע ולבקר את הוריכם. הם ודאי יוקירו תודה על ביקורים תכופים.

Share on facebook
Facebook
סגירת תפריט