מכון ריפוי בעיסוק

מכון ריפוי בעיסוק בתל אביב פועל כחלק משירותי הבריאות

הטיפוליים הניתנים במרכז, הינם לשם השגת עצמאות מרבית ומיטבית של המטופל, בתחומי הפעילות והעיסוק השונים בסביבת חייו. כל זאת, על פי סטנדרטים והנחיות משרד הבריאות.

הגורמים שחשוב לדעת לגבי ריפוי בעיסוק

  1. ריפוי בעיסוק הינו מקצוע שיקומי-טיפולי, אשר מטרתו לאפשר השתתפות מרבית בתפקודי היומיום.
  2. לכל מטופל אשר מתקבל למחלקה, מתבצעת הערכה תפקודית, מוטורית, תחושתית וקוגניטיבית, ובהתאם לכך נקבעת תכנית טיפול בריפוי בעיסוק.
  3. ריפוי בעיסוק עובד בשילוב עם שאר מקצועות הפרה-רפואיים, כאשר הם משלימים זה את זה ועובדים בשילוב, על מנת להוביל את המטופלים לרמת תפקוד גבוהה יותר.
  4. ריפוי בעיסוק עוסק בשיפור/שימור יכולות קוגניטיביות, שיפור/שימור תפקוד ידיים וטווחי תנועה, שמירה על מילוי זמן פנוי (משמש לשמירה גם על יכולות קוגניטיביות ותפקודיות) ושיפור/שימור יכולות תפקוד ADL. כמו כן, בעת צורך, בניית סדים וכריות לידיים.
  5. בריפוי בעיסוק יושם דגש על תפקוד, למשל – תרגול לבוש, סיוע בהתאמת אביזרי אכילה, תרגול בישול ועוד. יתר על כן, ריפוי בעיסוק מטפל בפן הקוגניטיבי (התמצאות, תהליכי חשיבה, זיכרון ועוד).


צוות המכון לריפוי בעיסוק מתכנן ומקיים פעילויות פרטניות, קבוצתיות, יצירה, חוג בישול, חגיגת ימי הולדת, חגיגת חגים, פעילויות נגינה, חוג בע"ח, פעילויות מתנדבים ועוד.


לכל מחלקה מדריכת תעסוקה, אשר נמצאת במחלקה במהלך שעות הבוקר. צוות מדריכות התעסוקה מציע למטופלים מגוון הפעלות פרטניות וקבוצתיות, כגון אקטואליה, קבוצת התעמלות, שירה בציבור ובינגו. בסיוע של צוות הריפוי בעיסוק מתבצעת התאמה של התעסוקה לאופיו של כל מטופל.


למרפאה בעיסוק הסמכות להמליץ על התאמת דיור, כגון חדר מקלחת ופתח דלתות ומעברים. כמו כן, התאמת אביזרי עזר לתפקוד בהתאם לצורכי המטופל: כף נעליים, גורב גרביים, אביזרי עזר וכד'.

כל מטופל ובני משפחתו מקבלים המלצות לקראת השחרור, על מנת להתאים את ביתו של המטופל לבטיחות, עצמאות ומניעת נפילות.

 


מנהל היחידה לטיפול בריפוי בעיסוק
מר אדהם כיאל.

המכונים לריפוי בעיסוק
טלפון – 03-5066208
מיקום המכונים- קומה 1, קומה 3, קומה 2-.
ימי פעילות: יא'- ה

מזכירות המרכז הרפואי 
טלפון- 03-5073450
פקס- 03-5066208
מייל- info_t@gcare.co.il
מיקום- קומת הנהלה 1-