מאמרים

מהו בית חולים סיעודי?

לא תמיד החיים משחקים לטובתנו, לעתים אנו מגיעים למצב שבו אנו צריכים להישען על טוב לבם של אחרים, של בני משפחה, המדינה וכיוצ״ב, אחד מהמצבים הללו הוא היות האדם מקרה סעודי, בין אם מדובר בקשיש בא בימים או אדם ללא יכולת ביצוע פעילויות יום יומיות סטנדרטיות, המצב אף פעם אינו נעים ואף מתסכל, אבל יש לכך פתרון, הפתרון הוא בית חולים סעודי.

זכויותיו של הקשיש במדינת ישראל

מרבית האזרחים במדינת ישראל אינם מכירים כלל את זכויותיהם. הדבר בולט עוד יותר כשמדובר באוכלוסייה המבוגרת יותר, גיל הזהב, קשישים ובעיקר אלו הזקוקים לטיפול סיעודי. כתבה זו מיועדת לך בן המשפחה, המטפל העיקרי שכל מטרתך היא לדאוג לרווחתו של האדם הקשיש. בכתבה זו ננסה לפרוש בפניך את עיקרי הזכויות של האדם הקשיש במדינת ישראל.

אילו זכויות רפואיות מגיעות לאוכלוסיה בגיל השלישי

אחת הזכויות להן כולנו זכאים בתור אזרחים במדינה שמשלמים דמי בריאות היא זכות שירותים רפואיים. יחד עם זאת, בשנים האחרונות התפתחו עוד ועוד אפשרויות לכל אדם ואדם, כשלצערנו נדמה כי רק ככל שאתה משלם יותר כסף, כך גם אתה מקבל כמות טיפולים נרחבת ומקיפה יותר.

בית אבות – מקום בטוח ליקירכם

בית אבות מהווה מרכז דיור לאותם קשישים בגיל הזקנה ומעניק לקשישים סל שירותים נרחב, מה שמאפשר להם לנהל שגרת חיים תקינה, נוחה ובטוחה, יותר ממה שהיו זוכים לקבל לו נשארו בביתם הפרטי

כאבי פרקים – לא חייבים לחיות עם זה

מה קורה שהתזוזה נעצרת? כשמשהו פשוט לא מתקדם כמו שאתם רגילים? הכירו את כאבי פרקים, אלו שמתפתחים במהלך החיים והגוף לא מסוגל לעצור אותם בזמן. אנחנו נוטים להעמיס על הגוף שלנו פעולות מסוימות שהוא לא מסוגל להכיל ולמרות שהמפרק בנוי יחסית בצורה יעילה וחזקה, עדיין יכולה להתבצע פגיעה כאשר לא מטפלים בו כמו שצריך.

טיפול באדם סיעודי

אין ספק שקרוב משפחה המוגדר כסיעודי משפיע באופן ניכר על בני המשפחה הקרובה אשר נאלצת להתמודד עם מציאות אחרת ושונה הן מבחינה רגשית, נפשית ופיזית, כל חוסר הוודאות וההליכה אל הלא נודע מציפים את הקרובים בשאלות ובלבטים קשים, אשר ללא ספק ישפיעו עליהם ועל איכות חיים ועתידו של היקר להם מכל.

ירידה בתפקוד הקוגניטיבי? שווה לבחון בית אבות לתשושי נפש

אחד הרגעים הכואבים בחיים הוא ההכרה בעובדה כי הההורים שבמשך שנים טיפלו בנו כילדים, חיתלו, לימדו אותנו לדבר, והיו שם בשבילנו בכל רגע קשה, זקוקים עכשיו לעזרתנו. חווית ההזדקנות כוללת במרבית המקרים ירידה ביכולות הפיזיות, לעיתים עד הופעת מחלות שונות, ואצל חלק מהקשישים מתחילה גם ירידה בתפקוד הקוגניבי. רבים מנסים להתעלם מהסימנים המעידים על דמנציה, ולהמשיך בשגרת החיים, אך לעתים המתנה ארוכה מדי לפני העברה של ההורה למוסד המתאים למצבו החדש עשויה לסכן את חייו.

כיצד לנהל סגנון חיים פעיל גם בגיל השלישי

מי מאיתנו לא חושב על היום בו יגיע לגיל זקנה, ומעתה ואליך כל שמחת החיים רק תלך ותדעך. דעו לכם שזה לא חייב להיות ככה, ואם תקחו את עצמכם בידיים אתם תוכלו להמשיך וליהנות גם בגיל השלישי. אין מדובר בסוד כמוס או בשיטה מסובכת, בסך הכל תצטרכו להיות ערים לבית האבות אליו אתם מתכננים להירשם.

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים בית חולים סיעודי?

אין ספק שרגע הזקנה עלול להיות מפחיד ורבים מאיתנו חוששים להגיע ליום שבו כבר לא נהיה תלויים בעצמנו ונזדקק לעזרתם של אחרים. החדשות הטובות הן שאם בוחרים נכון את המקום להזדקן, זה יכול להיראות הרבה יותר טוב ונעים ממה שמתארים לנו

מה חשוב לבדוק לפני שבחורים בית חולים שיקומי?

אם חלילה אתם או מישהו מבני משפחתכם או מחבריכם עבר תאונה או אירוע בריאותי חמור והוא זקוק לעבור לבית חולים שיקומי, חשוב שתדעו שבחירה נכונה של בית חולים שיקומי היא קריטית להחלמה והיא מהווה נדבך חשוב בתהליך הכולל וכמובן בהתאוששות לטווח הארוך.

מרכז רפואי במרכז, מתי פונים ואילו טיפולים מקבלים?

ירידה תפקודית היא מצב המחייב טיפול מסור ומקצועי של בעלי מקצוע מיומנים ומקצועיים, הן במסגרת מרכז רפואי בתל אביב, והן במרכז גריאטרי לשם טיפול ושיקום גריאטרי.
שכן, בהכנסתם והרשמתם למסגרות טיפוליות מקצועיות אלו נוכל להבטיח טיפול נכון ומקצועי לשם שיקומם של יקירנו.

עזרים לשיפור חיים בגיל השלישי

קיימים לא מעט טכנולוגיות ופריטים אשר יכולים לשפר את אורח החיים בגיל השלישי. אם אחד הקרובים שלכם סובל מבעיות כאלה או אחרות, אשר משפיעות על אורח החיים שלו באופן דרמטי, אין ספק שכדאי לכם ליצור קשר עם איש מקצוע ולשאול אותו אם ישנו פתרון נוח לבעיות.

פעילויות ותעסוקה לגיל השלישי בתל אביב

אנשים מבוגרים זקוקים לתעסוקה ופעילויות יומיומיות, כדי להקל עליכם ריכזנו חוגים, סדנאות ומקומות שיכולים להנעים את זמנם ולהעניק להם בית חם ומהנה לפעילויות ומפגשים חברתיים.

הידרותרפיה – במה היא מסייעת לבני גיל הזהב?

רבות כבר נכתב ונאמר על הכוח המרפא והמחייה של המים, ואכן יש משהו שונה ורב עוצמה בשהייה בתוך מים. מהבחינה הטיפולית, לטיפול במים קוראים הידרותרפיה, כאשר בשנים האחרונות הצטבר גוף מחקר ועדויות המראה על קשר חיובי בין הידרותרפיה לבין שיפור בבריאות ובאיכות החיים של קשישים חצו לכניסה והמשך קריאה

חוק סיעוד – כל מה שחשוב לדעת

חוק סיעוד, מבין החוקים החשובים ביותר שנחקקו במדינה, מבטיח גמלת סיעוד למבוגרים באוכלוסייה, לבני גיל הזהב שיצאו לפנסיה. מטרתו העיקרית של החוק היא להקל על אותם קשישים, הן במסגרת השתלבותם בקהילה והן בחיי היום יום שלהם בעזרת גמלה מיוחדת, אותה מקבלים החל מגיל הפרישה. לחצו לכניסה והמשך קריאה

מהו בית אבות סיעודי מורכב?

מצב סיעודי מורכב מוגדר במקרים בהם המטופל סובל ממחלה אחת או כמה מחלות המציבות אותו בסיכון בריאותי גבוהה תמידי. מטופל במצב כזה זקוק לטיפול רפואי מסביב לשעון יחד עם השגחה וסיוע בביצוע פעולות בסיסיות כמו רחצה, הלבשה, אכילה ושתייה, שליטה על הסוגרים. בחלק מהמקרים על מטופל סיעודי מורכב להיות מחובר למכשירי הנשמה או האכלה המאפשרים למערכות גופו להמשיך לתפקד. ההחלטה כי על המטופל לשהות במחלקת סיעודי מורכב ניתנת על ידי רופא. לחצו לכניסה להמשך קריאה

תהליך הטיפול האונקולוגי – כל מה שחשוב לדעת

התחום ברפואה העוסק בחקר וטיפול במחלת הסרטן הוא אונקולוגיה. רופאים אונקולוגים הם אלו האחראים למעקב אחר התפתחות המחלה, הגודל של הגידולים, התפשטות הגידולים, בחירת הטיפולים המתאים ומעקב אחר תגובת הגוף לטיפול והשפעת הטיפול על המחלה. ברוב המקרים האונקולוג אינו מבצע בעצמו ניתוחים או טיפולי הקרנה, הוא מורה על הצורך בטיפול בעוד צוות רפואי מומחה במכון מבצע את הטיפולים ומעביר אליו את התוצאות למעקב. לחצו לכניסה והמשך קריאה

שחיית תינוקות

את הכוח המרפא של המים גילו כבר לפני שנים רבות ולכן זה אך טבעי שבעידן המודרני שבו אנחנו חיים אנשים רבים יפנו לשימוש בכוחם המרפא של המים. הידרותרפיה זה מקצוע לכל דבר בימינו וניתן לראות שאנשים הסובלים מבעיות אורטופדיות שונות בוחרים לטפל בעצמם בדרך כזאת. לכן ברור מדוע גם אתם שוקלים לפנות לתחום הזה וכדאי שתדעו: מעבר לכך שלמים יש כוח מרפא יש להם גם כוח מרגיע. לכן, אם לא מזמן נולד לכם תינוק ואתם חושבים איך תוכלו לגדל אותו להיות אדם רגוע שבטוח בעצמו, כדאי יהיה לחשוב על חוג שחיית תינוקות

בתי אבות סיעודיים

אם אחד מיקיריכם, הורה, בן או בת זוג, חבר טוב או קרוב משפחה, כבר לא נמצא במצב שבו הוא יכול לגור לבדו ללא סיוע וסיעוד, הפקדת הטיפול בו במישהו אחר היא בהחלט לא קלה. אמנם לא מדובר בפרידה, אבל מדובר בשלב חדש בחייכם, שלב שבו עליכם להודות בפני עצמכם – אני כבר לא האדם הטוב ביותר לטפל בו. אז איך בוחרים בתי אבות סיעודיים ומוודאים שצרכיו של יקירכם מתמלאים ברמה הגבוהה ביותר ושבריאותו וביטחונו האישי נשמרים? היכנסו להמשך קריאה

שיקום אורטופדי

הפנייה אל טיפול שיקומי אורטופדי ניתנת לאחר פציעה אורטופדית או הליך כירורגי אורטופדי. השיקום נדרש במקרה של מטופלים צעירים ומבוגרים כאחד. הטיפול יינתן בחלק מהמקרים במסגרת של אשפוז במחלקת שיקום בבית החולים או במוסד שיקומי, בחלק מהמקרים בביתו של המטופל, ובחלק מהמקרים במתכונת של ביקורים בקליניקה. היכנסו להמשך קריאה.

איך לבחור בית אבות?

לאור התארכות תוחלת החיים בשנים האחרונות מתעורר בזמן האחרון דיון ציבורי נרחב בנוגע לגופים נותני השירות לאוכלוסיית הגיל השלישי.  ישנו צורך במבנים נוספים שייתנו מענים שונים לציבור ההולך וגדל עם הזמן. מודל בתי האבות השתנה ללא היכר בשנים האחרונות, ויותר ויותר משפחות מוצאות את המקומות הללו כפתרון מצוין לבן המשפחה המבוגר.

שיקום גוף למבוגרים

תוחלת החיים המתארכת מביאה אתה הרבה אפשרויות ליהנות מהחיים גם בגיל מבוגר, אולם מטבע הדברים, מחלות הזקנה שאי אפשר כמעט לעכב אותן מעיבות על ההנאה. יש לא מעט בעיות שאפשר לנסות למנוע או להאט מראש על ידי תחזוקה נאותה של הגוף, כמו פעילות גופנית לשמירה על מאסת העצמות או טיפולים סדירים בשיניים כדי לשמור עליהן ועל החניכיים

כל מה שרציתם לדעת על שירותי סיעוד

כולנו אוהבים להיות עצמאיים ובריאים ולחיות חיים ברמת חיים גבוהה, אך לעתים והדבר יכול לקרות בכל גיל אנחנו נקלעים למצב קשה ביותר בו אנו זקוקים לשירותי סיעוד. זה יכול לקרות עקב העובדה שנקלענו לתאונה קשה או שמחלה תוקפת אותנו ולעתים זה בכלל הגיל הנותן את אותותיו ומחייב אותנו לפנות אל עזרה סיעודית.

טיפולים אסתטיים בגיל השלישי

לא במקרה אתם מאחלים ליקרים לכם מכל "רק בריאות". כשזוכים בבריאות, נדמה כי אין דבר שלא ניתן להשיג, לחוות או לעשות. כשמתבגרים סוגיית הבריאות הופכת באופן טבעי למורכבת יותר ובני הגיל השלישי צריכים להיות במעקב דרך קבע בכדי להבטיח שהם מקבלים את המענה הראוי ביותר.

פתרונות הרמה והעברה למטופלים

פציעות רבות הן בדרגת חומרה גבוהות ומונעות יכולת של המטופל לנוע בכוחות עצמו. כל החולים  הללו חייבים להיות מטופלים על בסיס מזדמן או קבוע. ניתן לנייד אותם באמצעים שונים, ובמקרים חמורים, הפתרונות המוצעים הם פתרונות הרמה והעברה באמצעות מנופים מסוגים שונים.

מדרסים לגיל השלישי

הגיל השלישי הוא גיל שיכול להיות קצת מפחיד כאשר אנחנו צעירים אבל כאשר אנחנו מגיעים אליו אנחנו מבינים שזו יכולה להיות התקופה הנפלאה ביותר בחיינו. העבודה כבר לא חלק מחיינו, הילדים כבר גדולים, אין צרות על הראש בעקבות השאלה מה נרצה לעשות שנהיה גדולים, זה פשוט הזמן שלנו ליהנות בגדול מהחיים.

מחלת הפרקינסון

המחלה היא מחלה כרונית קשה המביאה מצבים של דיכאון קשה, מצבי רוח לא יציבים, בעיות שינה, בעיות לחץ דם, נפילות חוזרות, עצירות. עם התקדמות המחלה מופיעה ירידה תפקודית קשה מאוד ההופכת את החולה באופן הדרגתי לחולה סיעודי הזקוק לטיפול והשגחה 24 שעות ביממה.

כאבי פרקים 

מדובר בתופעה שנוכחת אצל הרבה אנשים, הם סובלים ממנה לאורך השנים והכאב עלול להתרחש בגלל כל מיני פעילויות שונות שאנחנו מבצעים מקטנות. הכאב יכול להתפתח על רקע גורמים נוספים כמו: שחיקה, בעיה אוטונומית, דלקת וכדומה. כאבי פרקים הם תופעה נפוצה יחסית וגורמת לבעיות רבות בתזוזת המפרק. במקרים רבים אחרים, יכולים להיווצר במפרקים בליטות שונות שיוצרות לחץ על הרקמות וכתוצאה מכך מתפתחת דלקת.